Silvestrovský mač pro zelené

30. 12. 2012

30.12.2012 od 10.00 se začalo na relativně suché čtvrtině hřiště pět na pět a červení se rychle ujali vedení 1 : 0. Zelení záhy kontrovali, 1 : 1. Po 10 minutách přišel posílit červené Jirka Mladý a ti převahu jednoho muže přetavili ve vedení 3 : 1. Zdeněk Řepka snížil z penalty přes délku hřiště za tři rohy, ale na druhé straně předvedl stejnou dovednost Beny, 4 : 2. Za tohoto stavu se na hřišti objevil Míra Chládek a síly se  vyrovnaly. Zelení si vytvořili převahu a srovnali na 4 : 4, ale červení z brejků znovu odskočili o dva góly, 6 : 4. To už ale zelení ovládli hru, vtipnou kombinací a rychlým přechodem do útoku překlopili vývoj skóre na svou stranu, 7 : 6. Červeným se ještě podařilo srovnat na 7 : 7, ale další vývoj zápasu byl již v režii vesměs mladších zelených, kteří měli více sil. Znovu Zdeněk Řepka a pak Míra Chládek trefili z penalty za tři rohy prázdou branku, což se na druhé straně Benymu již nepodařilo. Blížil se závěr a červení snížili na 11 : 14, když Jarda Machovec st., pro neznalé otec levého beka ligových Českých Budějovic, vyhlásil, "kdo dá gól, vyhrál". Zelení výzvu přijali, ale červení záhy vybojovali třetí roh, prázdnou branku z penalty však opět netrefili. Zelení pak rychlou kombinací červené znovu přečíslili a akci přetavili v patnáctý gól.

Zelení : Kuba Feher, Zdeněk Řepka, Páťa Ledvinka, Míra Chládek, Venca Švelch, Zdeněk Klecanda

Červení : Jirka Beneš, Martin Kinkal, Martin Kaňák, Jirka Mladý, Míra "Messi" Červený, Jarda Machovec st.